Co nového se u nás děje a jak Costlocker začínal

Ohlédnutí

Jsou to už 4 roky, co jsme spustili první verzi Costlockeru. Byly to roky plné zvratů – od naivního nadšení, že Costlocker bude “overnight success”, přes první zahraniční zákazníky, až po vybudování zcela nového týmu.

foto-123

Byly to roky, které nám toho spoustu daly, ale taky vzaly. Jedno nám ale zůstalo – vášeň a vytrvalost. Zkušenosti, které jsme získali se nedají koupit, nenačtete je v moudrých knihách, ani nenaposloucháte na konferencích. Ty musíte prožít. Každý den makat a posouvat to o kus dál. Radit se s chytřejšími a učit se z vlastních chyb. Hlavní je neztratit nadšení, i když vás spousta klientů odmítne s tím, že váš produkt nepotřebuje. Protože pak je tady spousta jiných, pro které má Costlocker hodnotu a jsou za ni schopni zaplatit stovky dolarů měsíčně.

A vědomí, že makáte na něčem, co firmám skutečně pomáhá, vám dodává sílu a odhodlání v tom pokračovat a vylepšovat to. Často to jsou maličkosti, které vám každý den našeptávají, že to všechno má smysl – třeba email od klienta, který vám sám od sebe pošle fotku z konference, na které vášnivě povídá o tom, jak jim Costlocker pomáhá s finančním řízením a vyhodnocováním projektů. Ušli jsme dlouhou cestu a ověřili si, že Costlocker má své místo na trhu.

Výzva pro letošní rok

A proč to vlastně všechno píšu? Protože nyní jsme na začátku nové etapy. Největší radost mám z toho, že se nám zkraje roku podařilo postavit nový tým. Sehraný a zkušený tým, který vám brzy představíme. To nám umožní věci, o kterých jsme v loňském roce jen snili.

Jen si to představte – naši zákazníci nám loni poslali 800 podnětů k vylepšení – a my jsme s tím nebyli schopni skoro nic dělat, protože jsme neměli funkční tým, který by se mohl Costlockeru naplno věnovat. Věci se ale už daly do pohybu a my jsme od začátku letošního roku makali na spoustě vylepšeních, které nyní testujeme a brzy půjdou ven.

Asi chcete vědět, co jsme vylepšili, že? No tak jo …  třeba pokročilé filtrování přes tagy (include / exclude), hromadná editace záznamů timesheetu (odstranění, editace, přesunutí) nebo možnost přidat na projekt všechny lidi najednou.

A protože už poměrně dobře víme, jaké jsou problémy a tužby našich zákazníků a současně limity aktuální verze aplikace, rozhodli jsme se, že v letošním roce postavíme novou verzi Costlockeru 3.0. Nepůjde o žádný facelift. Vezmeme to pěkně od podlahy.

Planning of a new financial tracking

Máme ambici to všechno zdokumentovat. Nechat vás nakouknout pod pokličku. Ukázat vám metody naší práce, popsat naše chyby a podělit se i o malá vítězství. Chceme inspirovat ty z vás, kteří stejně jako my makáte na vlastním produktu. Stačí, když budete sledovat náš blog nebo se stanete našim fanouškem na Facebooku nebo Twitteru. Už brzy popíšeme, jak probíhala první fáze – interview s našimi zákazníky  – a co nám to přineslo. 

Ať žije rok Kohouta!
Kamil Skramuský
Co-founder Costlockeru
kamil@costlocker.com

 

Kamil Skramuský 8.3.2017, 14:19
Podobná témata Stavíme novou aplikaci

Co je Costlocker

Costlocker vám poskytne detailní finanční pohled na vaše projekty, klienty a zaměstnance. Budete mít pod kontrolou vaši finanční efektivitu a výkonnost. Začnete řídit svoji firmu na základě čísel, nikoli pocitů.