Nová funkce: manuální otevírání opakovaných projektů

Vytvořili jsme novou funkci, která se bude hodit všem, kteří využívají opakované projekty. Ručně si můžete otevírat budoucí měsíce.

Opakované otevírání projektů – Costlocker finační řízení projektů
Klikněte pro zvětšení obrázku

Jak to fungovalo doposud

Máte nastavený opakovaný projekt s měsíční frekvencí. Je začátek měsíce a vy posíláte klientovi fakturu za Facebook kredit, který využijete na kampaň až v příštím měsíci. Kam to ale v Costlockeru zapsat? Na aktuální měsíc to dávat nechcete, protože se to týká až příštího měsíce. Ale příští měsíc ještě není otevřený. Co s tím? Museli jste si to někam zapsat a teprve když se otevřel nový měsíc, tak jste to do něj mohli zapsat.

Jak funguje nově otevírání opakových projektů

Nově si můžete v šabloně opakovaných projektů sami ručně otevřít nadcházející měsíce. Klidně 3 měsíce dopředu. Stačí, když v detailu šablony opakovaného projektu kliknete na tlačítko Duplicate manually. Jakmile tuto volbu potvrdíte, automaticky se vytvoří běžící projekt na další měsíc. Díky tomu můžete už dnes zapsat jakýkoli plánovaný náklad nebo výnos na budoucí měsíce. Už není třeba si nikam nic poznamenávat a myslet na to.

Skvělé na tom je ještě jedna věc. Projekty, které si takto ručně otevřete na další měsíce, se lidem nezobrazí v jejich time trackingu do doby, než bude Start Date daného projektu.

 

Chcete detailněji pochopit, jak to funguje? Tady je návod – krok za krokem.

V horní liště vyberte Projects a následně klikněte na Recurring Projects. Jste ve výpisu šablon opakovaných projektů.

Opakované otevírání projektů v Costlockeru
Klikněte pro zvětšení obrázku

Kliknutím na název šablony opakovaného projektu se dostanete na její detail. Právě tady je nové tlačítko Duplicate manually.

Detial – Opakované otevírání projektů v Costlockeru
Klikněte pro zvětšení obrázku

Co se stane, když nyní kliknete na tlačítko Duplicate manually? Aktuálně máte otevřený jeden běžící projekt, který se týká tohoto měsíce (Retainer 8/2016).

Opakované otevírání projektů v Costlockeru
Klikněte pro zvětšení obrázku

Když ale kliknete na tlačítko Duplicate manually, objeví se tady nově vytvořený projekt, který se týká příštího měsíce (Retainer 9/2016).

Opakované otevírání projektů v Costlockeru
Klikněte pro zvětšení obrázku

Klikněte na tento nově vytvořený projekt a tím se dostanete do jeho detailu. Tady kliknete na tlačítko Edit Project a v části Project Expenses můžete například přidat Facebook kredit, který jsme uváděli jako příklad v úvodu.

Opakované otevírání projektů v Costlockeru
Klikněte pro zvětšení obrázku

Video návod – Manuální otevírání opakovaných projektů v Costlocker

Chcete, abychom vám představili Costlocker osobně?

Projdeme s vámi základní nastavení a možnosti finančního reportingu. A rádi zodpovíme vaše dotazy. Vše probíhá přes sdílenou obrazovku a obvykle to trvá 45 minut. Napište nám na support@costlocker.com a my se s vámi následně dohodneme na termínu.

 

Kamil Skramuský 8.8.2016, 10:40
Podobná témata Nové funkce

Co je Costlocker

Costlocker vám poskytne detailní finanční pohled na vaše projekty, klienty a zaměstnance. Budete mít pod kontrolou vaši finanční efektivitu a výkonnost. Začnete řídit svoji firmu na základě čísel, nikoli pocitů.