Costlocker Desktop time tracking na Mac

Nově si můžete stáhnout desktop aplikaci na trackování času pro Mac.

desktop-tracking

Costlocker Desktop upozornění na trackování času“Proč nemáš natrackováno za včerejšek?” Otázka, kterou už od svých kolegů neuslyšíte. Protože Costlocker Desktop vás upozorní, pokud nebudete trackovat čas. Dokonce si můžete nastavit, za jak dlouho vás na to upozorníme. Defaultně je nastaveno 5 minut. To znamená, že pokud už 5 minut netrackujete svůj čas, vyskočí okno, které vás na to upozorní. Pak už jen stačí kliknout na volbu Track, vybrat projekt a začít trackovat svůj čas.

Ulehčíme vám to i v případě, že svůj odpracovaný čas zaznamenáváte zpětně. Nastavte si připomenutí například za 6 hodin (360 minut) a každých 6 hodin, po které nebudete trackovat, vás na to upozorníme. Jak to nastavit? Otevřete si aplikaci, klikněte na ikonu, vyberte volbu Application Settings a do políčka ve větě “Reminder pops up after … minutes” a napište jiný počet minut. Změna se automaticky uloží, není potřeba nic potvrzovat.

 

Zaznamenáme čas, který jste mimo počítač a vy rozhodnete, kam ho započítat

Costlocker Desktop hlídání trackování časuZnáte to. Jdete si udělat kafe, po cestě se zakecáte s kolegou a o 20 minut jste zase u počítače. Čas ale stále běží a je započítán do projektu, na kterém jste pracovali, než jste odešli od počítače. Nově se sami rozhodnete, co s tímto časem uděláte.

Existují 3 volby:
  1. Započítat čas do projektu a pokračovat v trackování času na projektu
  2. Nezapočítat čas do projektu a trackování ukončit v čase, kdy jste odešli od počítače
  3. Nezapočítat čas do projektu a začít od teď trackovat čas na novém projektu
Defaultně je nastaveno 15 minut. To znamená, že okno s 3 volbami na vás vyskočí, pokud budete mimo počítač déle než 15 minut. Jak změnit toto nastavení? Otevřete si aplikaci, klikněte na ikonu, vyberte volbu Application Settings a do políčka ve větě “Detect Idle Time after … minutes” napište jiný počet minut. Změna se automaticky uloží, není potřeba nic potvrzovat.

 

V horní liště uvidíte, na jakém projektu aktuálně trackujete čas a jak dlouho to už trvá

 “Trackuju nebo netrackuju?” Toť otázka, na kterou doposud nebylo tak snadné odpovědět. Protože tracking probíhal v okně prohlížeče a než jste našli to správné okno, chvilku to trvalo. Nově stačí kouknout na horní lištu, kde uvidíte název projektu, na kterém aktuálně trackujete čas a jak dlouho to už trvá. Dokonce si můžete nastavit, co chcete v horní liště vidět. Jen název projektu nebo jen čas nebo oboje najednou? Jak je libo.Defaultně je nastaveno zobrazení názvu projektu a času v horní liště. Pokud chcete vidět jen název projektu nebo jen čas, změnu provedete kliknutím opět v Application Settings. Stačí přepnout volbu z ON na OFF. Změna se automaticky uloží, není potřeba nic potvrzovat.

Jak si Costlocker Desktop nainstalovat na svůj Mac? 

  1. Spusťte si aplikaci App Store na vašem počítači
  2. Zadejte Costlocker do vyhledávacího pole vpravo nahoře
  3. Ve výsledcích vyhledávání uvidíte Costlocker aplikaci
  4. Klikněte na tlačítko Install > aplikace se začne instalovat
  5. Jakmile bude aplikace nainstalována, klikněte na tlačítko Open
  6. V horní liště se zobrazí ikona Costlockeru a otevře se přihlašovací okno
  7. Zadejte svůj login a heslo a můžete začít trackovat svůj čas

Máte nápad na vylepšení?

Desktop tracking budeme stále vylepšovat. Například uvažujeme o klávesové zkratce, která sama otevře desktop aplikaci. Máte také nápad, jak to vylepšit? Napište mi to na kamil@costlocker.com. Stejně tak mi napište, pokud vám cokoli nebude jasné. Rád to s vámi projdu a osobně ukážu.
Kamil Skramuský 17.5.2016, 12:46
Podobná témata Nové funkce

Co je Costlocker

Costlocker vám poskytne detailní finanční pohled na vaše projekty, klienty a zaměstnance. Budete mít pod kontrolou vaši finanční efektivitu a výkonnost. Začnete řídit svoji firmu na základě čísel, nikoli pocitů.